portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Myśliwskie Wzgórze 13 bud .D » Forum » Prąd z budynku D na budowę?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Prąd z budynku D na budowę?

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
aktualnosci1 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Gru 12, 2011 7:36
Posty: 26
Skąd: Gdańsk-Migowo

PostWysłany: Pią Lip 27, 2012 15:50    Temat postu: Prąd z budynku D na budowę?

Dzisiaj byłem świadkiem dziwnej sytuacji - z pomieszczenia technicznego w budynku 13 (D) pociągnięty był przedłużaczami kabel na budowę budynku B.
Zadzwoniłem do administratora, ktory nic nie wiedział na ten temat i wysłał konserwatora, który kabla nie znalazł bo... 10 minut po telefonie kabel został zwinięty. Administrator ma wyjaśniać sprawę w poniedziałek bo "o 14.50 to on już nic nie wyjaśni" (pierwszy telefon był ok 13).
Dziwne wydają się 3 sprawy:
- w jaki sposób pracownicy z budowy obok dostali się do naszego pomieszczenia technicznego w hali garażowej?
- dlaczego pociągnięto stamtąd prąd na budowę?
- dlaczego zaraz po moim telefonie kabel został zwinięty?

PS. Ok 15 widziałem, że przy budowanym bloku B ktoś pracował przy skrzynce elektrycznej, może więc nie mieli prądu?
Marcin_B 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Pią Mar 23, 2012 15:50
Posty: 78
Skąd: Gdańsk Morena

PostWysłany: Sob Lip 28, 2012 7:24    Temat postu: Re: Prąd z budynku D na budowę?

Niefajna sytuacja, ale najgorsza w tym wszystkim jest jak zwykle bierność administratora.
Chyba mnie to nie dziwi, jak administrator chce zarzadzac na innych inwestycjach developera to czasem musi byc bierny...
Kemian 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Gru 11, 2010 23:14
Posty: 33
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Sie 05, 2012 23:52    Temat postu: Re: Prąd z budynku D na budowę?

dokładnie, ja też widziałem ten kabel z pomieszczenia gospodarczego do budowy bud. B, w tym czasie nie miałem też ciepłej wody w mieszkaniu
ciekawe kto zapłaci za ten prąd Question
i jak właściwie dostali się do pomieszczenia gospodarczego?
aktualnosci1 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Gru 12, 2011 7:36
Posty: 26
Skąd: Gdańsk-Migowo

PostWysłany: Pią Sie 10, 2012 7:36    Temat postu: Re: Prąd z budynku D na budowę?

Wysłałem pytania zadane na forum administratorowi w poniedziałek - do dziś nie dostałem odpowiedzi. Jak widać od sprawy minęły 2 tygodnie a nasz administrator ma gdzieś to, czy ktoś ma nieautoryzowany dostęp do naszych pomieszczeń i czy pobiera "nasz" prąd.
Póki jest dobrze, to do Osiedla Zielonego nie można mieć zastrzeżeń. Jeśli jednak trzeba coś wyjaśnić, załatwić lub porozmawiać z Inwestingiem to Osiedle Zielone nie robi praktycznie nic. No ale jak chcą być wpisani do aktów notarialnych kolejnych budynków i osiedli Inwestingu to muszą być przecież posłuszni, prawda?
Synulek 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Sob Gru 11, 2010 17:16
Posty: 61
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Sie 14, 2012 21:21    Temat postu: Re: Prąd z budynku D na budowę?

Spokojnie, temat jest na tapecie. W czwartek Pani Administrator ma spotkanie z Panią Kierownik Budowy w tej sprawie, stąd prośba, aby osoby,które widziały ten kabel skontaktowały się telefonicznie z Administratorem w celu jak najdokładniejszego przekazania jak to wyglądało. Potrzebna jest też informacja czy na gorącą po tym zdarzeniu/zdarzeniach ktoś z naocznych świadków bezpośrednio informował Panią Kierownik Budowy. Nie mamy wiedzy na ten temat.
Z góry dziękuję za pomoc i na pewno sprawa zostanie wyjaśniona.
Kemian 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Gru 11, 2010 23:14
Posty: 33
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 23:19    Temat postu: Re: Prąd z budynku D na budowę?

w tym samym czasie ja nie miałem ciepłej wody w mieszkaniu, wyszedłem do tablicy a potem poszedłem za kablem i tak trafiłem do pomieszczenia gosp. a potem na budowę.
Dzwoniłem do administratora w zw. z brakiem ciepłej wody i wydaje mi się że wspomniałem mu o kablu
Synulek 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Sob Gru 11, 2010 17:16
Posty: 61
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 14:49    Temat postu: Re: Prąd z budynku D na budowę?

Pani Administrator jest po spotkaniu z Panią Kierownik Budowy. Sytuacja wyglądała tak: na budowie przecięty został jakiś kabel i aby go naprawić potrzebowali podłączyć się do prądu. W tym czasie nie było Pani Kierownik na miejscu, więc jakiś nowy pracownik Inwestingu podjął decyzję o tym,że skorzystają z naszego wejścia w pomieszczeniu gospodarczym. Twierdzi,że trwało to 15 minut, tylko na czas naprawy tego kabla. Jak się dostali do pomieszczenia naszego? Okazuje się,że posiadają tzw. klucze systemowe do każdego bloku! Myślę,że nie tylko wg. mnie jest to nie do przyjęcia. Nasz blok jest dawno oddany do użytku i nikt, poza nami, nie powinien posiadać żadnych kluczy. Temat do wyjaśnienia naturalnie. To tyle na dziś.
tricki 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pią Gru 04, 2009 18:35
Posty: 462
Skąd: daleka

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 15:10    Temat postu: Re: Prąd z budynku D na budowę?

Podobna sytuacja miała miejsce 16 lipca. Przez dwa dni były wykonywane jakieś prace na dachu. Pani Administrator nic o nich nie wie. I tu powielam pytanie Synulek. Jak ktoś dostał się do wewnątrz budynku i dalej na dach? I co tam robił bez naszej i administratora wiedzy? Twisted Evil

Wejście na dach też jest zamykane na klucz...


Ostatnio zmieniony przez tricki dnia Fri Aug 17, 2012 17:34, liczba edycji: 1
Kemian 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Gru 11, 2010 23:14
Posty: 33
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 16:07    Temat postu: Re: Prąd z budynku D na budowę?

Synulek napisał:
Twierdzi,że trwało to 15 minut, tylko na czas naprawy tego kabla.

nie jest to niestety prawdą, gdy zszedłem na dół kabel już tam był (nie wiem od jak dawna), gdy ponownie wychodziłem po ok. 1,5 godz. nadal "szedł" na budowę
pytanie - kto zapłaci za ten prąd Question

Synulek napisał:
Okazuje się,że posiadają tzw. klucze systemowe do każdego bloku! Myślę,że nie tylko wg. mnie jest to nie do przyjęcia. Nasz blok jest dawno oddany do użytku i nikt, poza nami, nie powinien posiadać żadnych kluczy. Temat do wyjaśnienia naturalnie. To tyle na dziś.

oczywiście też uważam że jest to nie do przyjęcia
lumello 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 26, 2010 9:25
Posty: 199
Skąd: z daleka

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 16:11    Temat postu: Re: Prąd z budynku D na budowę?

Po pierwsze - na pewno trwalo to dluzej niz 15minut, bo co najmniej 2x czas potrzebny na dojscie do Zabki + zakupy+ jeszcze kilkanascie minut, przy zalozeniu ze przed wyjsciem do Zabki kabel nie byl podlaczony np przez godzine.
Druga sprawa - dziwi mnie, ze kierownik budowy bez zazenowania przyznaje sie do kradziezy pradu z naszego budynku. Rodzi sie pytanie - czy to byl pierwszy raz i czy bedzie ostatni? Zdecydowanie powinnismy zmienic klucz chociazby do pomieszczenia technicznego.

Ps. w ramach zadoscuczynienia niech nam chociaz obloza kora wszystkie krzewy, bo tylko u nas tego nie zrobili - nie byloby tyle chwastowSmile ... wiem, wiem marzenie scietej glowySmile
Synulek 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Sob Gru 11, 2010 17:16
Posty: 61
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Nie Sie 26, 2012 20:34    Temat postu: Re: Prąd z budynku D na budowę?

Wszystkie uwagi przekazane do Administratora. Łącznie z korą Smile
Będzie ciąg dalszy.
Synulek 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Sob Gru 11, 2010 17:16
Posty: 61
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 8:59    Temat postu: Re: Prąd z budynku D na budowę?

Najświeższe informacje w sprawie:
jest odpowiedź z Inwestingu na pismo złożone w kwestii prądu.
W ramach rekompensaty ... zakupią i rozsypią korę!

Pozostaje do wyjaśnienia temat kluczy. Na piśmie poszło zapytanie do Inwestingu. Czekamy na odpowiedź.
julka_creem 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Gru 11, 2011 22:36
Posty: 35
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2012 16:03    Temat postu: Re: Prąd z budynku D na budowę?

Synulek napisał:
Najświeższe informacje w sprawie:
jest odpowiedź z Inwestingu na pismo złożone w kwestii prądu.
W ramach rekompensaty ... zakupią i rozsypią korę!

Pozostaje do wyjaśnienia temat kluczy. Na piśmie poszło zapytanie do Inwestingu. Czekamy na odpowiedź.

Korę Zdziwiony
nie wiem czy to udany "interes" bo koszt tego prądu może o wiele przewyższyć jakąś tam korę (którą po skończeniu osiedla pewnie i tak by wysypano) Shocked
Synulek 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Sob Gru 11, 2010 17:16
Posty: 61
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2012 9:14    Temat postu: Re: Prąd z budynku D na budowę?

Po pierwsze, Inwesting nie rozsypał i nie zamierzał rozsypać tej kory, co było wielokrotnie przedmiotem rozmów z Inwestingiem. Przed ostatnim zebraniem została zrobiona wycena ile ta kora by nas, Wspólnotę kosztowała,gdybyśmy zdecydowali się we własnym zakresie korę kupić i rozsypać. Koszt samego materiału to 3000 zł plus robocizna. Wspólnie podjęliśmy decyzję,że jest to stanowczo dla nas, mieszkańców za dużo.

Po drugie, analizowałam wysokość rachunków za prąd za ten rok. Zapewniam, że kora rekompensuje poniesione koszty "pożyczonego" prądu. Nie będę na forum podawać konkretnych kwot, mogę te dane udostępnić np. na najbliższym zebraniu.
julka_creem 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Gru 11, 2011 22:36
Posty: 35
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2012 16:20    Temat postu: Re: Prąd z budynku D na budowę?

ok,nie zrozum mnie źle, ale po prostu mam takie odczucie nie do końca dobrze załatwionej sprawy, bo niestety ale jak dla mnie to była zwykła kradzież prądu, a teraz dadzą nam korę i będzie fajnie i mamy się cieszyć i jeszcze podziękować Rolling Eyes
poza tym nie rozumiem czemu tak się wszyscy uparli na tą korę Wink
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama