portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Myśliwskie Wzgórze 19 bud. C » Forum » CISZA NOCNA
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

CISZA NOCNA

Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
agucii 

Nowy na forum

PostWysłany: Śro Lut 15, 2012 8:20    Temat postu: CISZA NOCNA

Witam wszystkich mieszkańców. Temat ciszy nocnej był już poruszany w jakimś wątku, jednak wcześniej chodziło o wiercenie i stukanie. Natomiast czy ktoś poza mną miał nieprzespaną sobotnią noc przez imprezujących sąsiadów na parterze (klatka C)? Rozumiem urządzanie tzw. "parapetówek" i oblewanie nowego mieszkanka, ale wszystko powinno odbywać się w granicach przyzwoitości:/
Do godz. 02:00 musiałam słuchać krzyków, pisków i śpiewania "białego misia" oraz rozkręconej muzyki na full:/ A w dodatku wszystko tak się niosło między blokami, że nawet sąsiedzi z sąsiedniego osiedla się dziwili, co chwila wyglądając przez okna by sprawdzić co się dzieje.
Przykara sprawa, tym bardziej, że to nie pierwsza taka sytuacja.
Lusi1983 

Forumowicz

PostWysłany: Śro Lut 15, 2012 13:48    Temat postu: Re: CISZA NOCNA

A sąsiadka gdzie mieszka? Ja mieszkam na parterze w tej klatce i nie słyszałam żeby bylo tak strasznie głośno. Każdy chyba ma prawo od czasu do czasu się pobawić? tymbardziej ze nie był to środek tygodnia. W naszym bloku mieszka dużo młodych ludzi więc tego nie unikniemy. Jak juz naprawdę nie mozna wytrzymać to można zapukac do sąsiada i poprosić o przyciszenie gości-myślę że sąsiad okazalby zrozumienie. Jakiego zdania jest reszta bloku/osiedla? Nie róbmy sobie domu starców
magiska 

Forumowicz

PostWysłany: Śro Lut 15, 2012 16:25    Temat postu: Re: CISZA NOCNA

Zakładając, że mieszka sporo młodych ludzi będzie też sporo małych dzieci... uszanujmy się nawzaje, część osób może pracować na nocki i może mieć akurat pierwszą wolną po zajętej i też będzie chcieć się wyspać. Nie wierzę, że ktoś może być tak mało domyślny, żeby ostro balować do 2giej w nocy nie w sylwestra.... Rozumiem, że bawmy się i szalejmy ale przyzwoitość jednak zachowajmy... po północy gospodarze powinni zadbać o to, żeby było jednak ciszej niż do północy, bez nocnego wycia... nawet w weekend...
Koenig 

Nowy na forum

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 8:58    Temat postu: Re: CISZA NOCNA

„Każdy chyba ma prawo od czasu do czasu się pobawić?” Gratuluję wniosku. Naprawdę zamurowało mnie. Pobawić? Chyba należy odróżnić zabawy od pijackiego darcia mordy (za przeproszeniem) o 02:00 w nocy i pijackich śpiewów. To po pierwsze. Po drugie chciałem lojalnie uprzedzić, że jeśli po godzinie 22 (no 24 to już max absolutne) będę miał okazję usłyszeć „Białego Misia” lub cokolwiek innego i prośba o ciszę nie przyniesie rezultatu od razu dzwonię na policję. I żeby było jasne – ja również zamierzam od czasu do czasu zaprosić znajomych i to nie na herbatkę ale ze swojej strony gwarantuję, że po 22 będzie cisza. Po to właśnie wymyślono knajpy/puby/itd. żeby iść tam się POBAWIĆ a nie w……….ć sąsiadów w bloku. A te idiotyczne stwierdzenie, że „w naszym bloku mieszka dużo młodych ludzi więc tego nie unikniemy” jest co najmniej tak samo błyskotliwe jak stwierdzenie „Nie róbmy sobie domu starców” BRAWO!!! Gratuluje szerokich horyzontów myślowych. Typowo polskie myślenie: z jednej skrajności w drugą. No bo przecież wyśrodkować się nie da prawda? Lubisz spokój i ciszę? Jesteś staruchem i najlepiej zamknij się w domu spokojnej starości, ja jestem młody i muszę się bawić! I to nic, że pół bloku nie śpi, grunt, że jest impreza – PRZECIEŻ JESTEM MŁODY I MUSZĘ SIĘ ZABAWIĆ, ZRESZTĄ W KOŃCU NA SWOIM NO NIE??!! Żałosne. Ja nie zamierzam tolerować ŻADNYCH hałasów po 22:00 (24 max). I ze swojej strony GWARANTUJĘ również ciszę i spokój. I tyle. Nie wyobrażam sobie, że w pokoju śpi malutkie dziecko a sąsiad za ścianą zabawia się w najlepsze ze swoimi gośćmi budząc mi co 5 minut dziecko. Nie pozwolę na to. Albo będziemy prowadzić wojnę albo nauczymy się żyć w Naszej małej społeczności przy Myśliwskim Wzgórzu 19 tak aby drogą kompromisu wszystkim nam żyło się dobrze.

Gorąco zapraszam do polemiki (choć to chyba zbyt „mocne” słowo)
Lusi1983 

Forumowicz

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 9:41    Temat postu: Re: CISZA NOCNA

chyba sąsiad nie odczytał przekazu mojej wypowiedzi...
ja przynajmniej wypowiadając swoje zdanie nikogo nie obrażam i nie życzę sobie tego typu komentarzy pod moim adresem
pozdrawiam Smile

Ostatnio zmieniony przez Lusi1983 dnia Thu Feb 16, 2012 18:46, liczba edycji: 1
Aneta83 

Zaglądajacy

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 10:28    Temat postu: Re: CISZA NOCNA

Zastanawia mnie jedno, dlaczego rozmowa o ciszy nocnej przerodziła się we wzajemne wygarnianie sobie czegoś?? chyba dopiero co wprowadziliśmy się, niektórzy się wprowadzą i chyba nie chodzi o to żeby od początku były jakieś afery. Przecież nie znamy się, nie powinniśmy oceniać się nawzajem. Będziemy tu mieszkali jeszcze przez długie lata także niech nam się żyje dobrze. Oczywiście jeśli komuś przeszkadza coś to chyba lepiej byłoby to osobiście zakomunikować a nie na forum takie niemiłe rozmowy się toczą. myślę, że we wszystkich kwestiach da się dogadać, tylko nie bójmy się rozmawiać i spojrzeć sobie w oczy. Bo tu na forum to każdy może być mądry;p Także zapraszam chetnych na wieczorek zapoznawczy i rozmowy nawet dziś tak przy tłustym czwartkuWink. bo tak się składa, że to my jesteśmy organizatorami tej nieszczęśliwej parapetówki. I była to pierwsza nasza impreza a nie jak koleżanka agucii wspomniała, że to już nie pierwszy raz(no chyba, że miała kogoś innego na myśli). nie jesteśmy żadnymi tam imprezowiczami co non stop balują. Fakt może trochę zaszaleliśmy, ale dlaczego nikt nie przyszedł nie powiedział tego? Bo chyba wyrośliśmy już z dziecinnych zachowań typu podrzucanie karteczek pod drzwi.??? także jakby ktoś przyszedł i nam osobiście powiedział, że tak się to niesie to na pewno byśmy zareagowali. pozdrawiam Aneta i Andrzej mieszkanie nr 41 Smile
Lusi1983 

Forumowicz

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 12:42    Temat postu: Re: CISZA NOCNA

No to my będziemy ok 20 Smile ktoś się przyłączy?
zwierzebeznogi 

Zaglądajacy

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 14:15    Temat postu: Re: CISZA NOCNA

Najlepiej takie party zorganizować w hali.
Tam ktoś już buduje miasteczko kartonowe, więc będzie na czym usiąść lub się położyć.

PS mnie nie będzie bo jeśli tylko mogę unikam osób słuchających disco polo.
Aneta83 

Zaglądajacy

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 14:35    Temat postu: Re: CISZA NOCNA

no cóż szkoda. My nie słuchamy disco polo ale skoro jeden z gości włączył Białego Misia to nie broniliśmy, poza tym to klasyka. Wszyscy to znająWink I nie ocenia się ludzi po gustach muzycznych;p
magiska 

Forumowicz

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 18:03    Temat postu: Re: CISZA NOCNA

Aneta... no tak dziećmi już nie jesteście/ śmy... w takim razie wypada przejść się po sąsiadach zwłaszcza, że póki co dużo ich jeszcze nie mieszka i uprzedzić... o imprezie i planowanych hałasach. Poza tym łatwo się domyślić, że hałas po północy zdecydowanie może przeszkadzać...
Nie chcę Was oceniać... ale Koenig ma rację... Wy jesteście gospodarzami i to Wy odpowiadacie za swoich gości i ich działania... i tu nie ma dyskusji.
... jak ktoś przegnie nocną porą to ja nie będę się fatygować i chadzać nocami po klatce.... zadzwonię po policję i tyle... myślę, że inni podejdą do tego tak samo. Myślę, że nie ma co zaostrzać sprawy... tylko trzeba postawić się na miejscu innych.
Pudła na hali garażowej...no cóż ...może nie wyglądają superestetycznie, ale ułożone są w równą wieżyczkę no i jednak na miejscu parkingowym właściciela... jak zaczną się walać po kątach to będę protestować... może ktoś chce je użyć do przeprowadzki jeszcze...
Z kolei dziwny jest pomysł na organizowanie spotkań czysto towarzyskich na hali garażowej...
Aneta83 

Zaglądajacy

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 18:19    Temat postu: Re: CISZA NOCNA

dobrze przepraszamy wszystkich którzy ucierpieli z powodu tej sobotniej imprezy, następnym razem powiadomimy o tym Smile i postaramy się panować nad sytuacją. masz racje magiska nie ma co już zaostrzać tej sprawy. Ale wzywanie od razu Policji też nie wyjdzie wszystkim "na zdrowie" ale to pożyjemy, zobaczymy jak to będzieSmile w końcu trochę tu jednak pożyjemySmile. w każdym razie nie cofam propozycji dzisiejszego spotkania. Możemy osobiście porozmawiać o dręczących nas problemach Smile
jpljama 

Aktywny Forumowicz

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 19:08    Temat postu: Re: CISZA NOCNA

Aneta83 napisał:
następnym razem powiadomimy o tym Smile i postaramy się panować nad sytuacją.

Skoro w budynku jest ponad 60 mieszkań,
w każdym po 2 osoby,
każdy ma urodziny i imieniny,
to rocznie jest 240 imprez.
Plus okazyjne wizyty rodziny czy sąsiadów,
no i mamy codziennie zawiadamianie o imprezie.
Zatem nie tędy droga.

Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby
nie tyle zawiadamianie, ale powstrzymanie się
i dostosowanie do zasad zamieszkania we wspólnym budynku.
Tak jest najprościej i najłatwiej.

Przy okazji warto zauważyć, że tel do SM rozwiązały
problem parkowania na zakręcie.
marijanusz 

Bywalec

PostWysłany: Nie Maj 06, 2012 0:29    Temat postu: Re: CISZA NOCNA

OD IMPREZ PO 22 SA LOKALE DISCO NIE MIESZKANIE LUB BALKON

TO DLA HAŁASOWICZÓW I NIE BĘDZIEMY CHODZILI OSOBISCIE I PROSILI O CISZE PO 22. WIEMY CZYM TO MOZE SIE ZAKOŃCZYĆ , DEWASTACJĄ MIENIA PROSZĄCEGO O CISZĘ !!!

NIE JESTES DZIECKIEM CZYTAC POTRAFISZ !!!

Kodeks wykroczeń mówi: Art. 51.
§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.
art. 140 kodeksu cywilnego

art. 16 ustawy o własności lokali
1. Jeżeli właściciel lokalu zalega długotrwale z zapłatą należnych od niego opłat
lub wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi
domowemu albo przez swoje niewłaściwe zachowanie czyni korzystanie
z innych lokali lub nieruchomości wspólnej uciążliwym, wspólnota mieszkaniowa
może w trybie procesu żądać sprzedaży lokalu w drodze licytacji na
podstawie przepisów Kodeksu postępowania cywilnego o egzekucji z nieruchomości.
2. Właścicielowi, którego lokal został sprzedany, nie przysługuje prawo do lokalu
zamiennego.

Artykuł 24 Kodeksu wykroczeń
§ 1. Grzywnę wymierza się w wysokości od 20 do 5.000 złotych, chyba że ustawa stanowi inaczej.
§ 2. Jeżeli za wykroczenie popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wymierzono karę aresztu, orzeka się obok tej kary również grzywnę, chyba że orzeczenie grzywny nie byłoby celowe.
§ 3. Wymierzając grzywnę, bierze się pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste i rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe

CZY TO JASNE ?

22 i jak makiem zasiał Pretensje 112 DZWOŃ
klechulec 

Forumowicz

PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 8:24    Temat postu: Re: CISZA NOCNA

no muszę przyznać, że budynek C jest dosyć rozrywkowy. Ja mieszkam w D i muszę okna zamykać. Współczucia dla sąsiadów Evil or Very Mad
julka_creem 

Bywalec

PostWysłany: Pon Maj 07, 2012 17:36    Temat postu: Re: CISZA NOCNA

klechulec napisał:
no muszę przyznać, że budynek C jest dosyć rozrywkowy. Ja mieszkam w D i muszę okna zamykać. Współczucia dla sąsiadów Evil or Very Mad

hmm, no to chyba w ostatnią sobotnią noc nie było cię w domu Niepewny
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

osiedla Gdańska:

2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

osiedla Sopotu:

Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

osiedla Gdyni:

Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2018   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama