portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Administracja i zarządzanie » Forum » Zmiana administratora
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zmiana administratora

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
annaos 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Sie 30, 2008 17:10
Posty: 23
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 21:44    Temat postu: Zmiana administratora

Aktualności:
Na tablicy ogłoszeń pojawiła się informacja, że od dnia 01.06.2011 wszelkie sprawy dotyczące administrowania naszym budynkiem należy zgłaszać do pani Beaty Rzoska (ta sama spółka oczywiście tj. Osiedle Zielone Kazimierz Kotłowski) tyle, że już nie pan Dzitkowski a pani Beata Rzoska tel.kom 501-159-886
e-mail b.rzoska@osiedlezielone-gdynia.pl

I nowość ze strony internetowej administratora:
"W m-cu wrześniu 2011 wprowadzamy internetową obsługę mieszkańców. Za pomocą internetu będzie można uzyskać informację o wysokości zaliczki, stanu konta, podjętych uchwał, ogłoszeń, zgłoszenia usterki i awarii, podanie stanu liczników wody i ciepła."
tricki 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pią Gru 04, 2009 18:35
Posty: 406
Skąd: daleka

PostWysłany: Pią Sie 17, 2012 15:26    Temat postu: Re: Zmiana administratora

Zmiana osoby jako administratora wyszła na lepsze. Jednak dalej uważam, że Osiedle Zielone tylko "markuje" ruchy. Dany Administrator ma za dużo obiektów w swojej opiece i można zauważyć, że nie ogarnia całości. Na zapytania i interwencje nie można otrzymać odpowiedzi, bo administrator twierdzi, że nie ma czasu odpowiadać na maile. Ma za dużo pracy Shocked

Opłata jaką ponosimy za administrowanie i zarządzanie obiektem moim skromnym zdaniem nie jest warta dotychczasowej pracy Osiedla Zielonego.
Być może powinni zatrudnić dodatkowe kompetentne osoby i realnie rozdzielić budki do opieki w ramach swoich działań?


Zarzucam luźno temat do rozważenia Very Happy
Lusi1983 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Czw Paź 28, 2010 13:56
Posty: 161
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Sie 23, 2012 20:32    Temat postu: Re: Zmiana administratora

wydaje mi się że współpraca z obecną firmą odbije nam się czkawką w przyszłości Sad nie wiem jak wy ale ja dzwoniąc do administracji mam wrażenie że Pani administrator mówi to co wydaje jej się że ja chcę usłyszeć, a to co robi to już inna sprawa Sad jeżeli ktoś z mieszkańców chciałby się podjąć wyszukania kompetentnej firmy zarządzającej budynkiem to ja się pod tym podpiszę...
Marcin_B 
   

Stały bywalec


Wiek: 32
Dołączył: Pią Mar 23, 2012 15:50
Posty: 78
Skąd: Gdańsk Morena

PostWysłany: Pią Sie 24, 2012 5:57    Temat postu: Re: Zmiana administratora

Nie ma sensu wyszukiwać firmy bo i tak nie zmienimy obecnego administratora z prostej przyczyny wymaga to troche atencji.
Jak nie mamy przyjetego planu gospodarczego oraz zadnego pojecia o przyjetych uchwalach z marca 2012 i to akceptujemy, to gdzie nam do zmiany administratora i zarzadu na wlascicielski, co wymaga zebrania, notariusza.

Marcin
Marcin_B 
   

Stały bywalec


Wiek: 32
Dołączył: Pią Mar 23, 2012 15:50
Posty: 78
Skąd: Gdańsk Morena

PostWysłany: Pią Paź 05, 2012 0:54    Temat postu: Re: Zmiana administratora

3 tygodnie temu zgłosiłem administratorowi odklejającą się tapetę na parterze budynku c w klatce środkowej do dziś nic nie zrobione.
Pięknie dbają o niegzekwowanie gwarancji Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Marcin
magiska 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 16, 2010 17:12
Posty: 150
Skąd: GDA

PostWysłany: Pią Paź 05, 2012 21:32    Temat postu: Re: Zmiana administratora

A zrobiłeś to na piśmie... to by było nie do podważenia....
Marcin_B 
   

Stały bywalec


Wiek: 32
Dołączył: Pią Mar 23, 2012 15:50
Posty: 78
Skąd: Gdańsk Morena

PostWysłany: Pią Paź 05, 2012 21:39    Temat postu: Re: Zmiana administratora

Przez iok sa screeny daty i akcept przez adminustratora i tylko tapeta dalej odklejona.
GUBERNATOR 
   

Nowy na forum


Wiek: 28
Dołączył: Nie Paź 07, 2012 13:00
Posty: 2
Skąd: GDAŃSK

PostWysłany: Śro Paź 10, 2012 0:18    Temat postu: Re: Zmiana administratora

Bo lokatorzy są od tego by płacić i nie marudzić .
Płacic Administratorowi , firmie sprzątajacej która jest powiązana rodzinnie z administratorem . Ciekawe kto jeszcze jest w tym klubie wzajemnej adoracji, skoro wszystko wkoło jest do bani. A my do tego klubu nie należymy wiec płacimy . I tak bedzie jak nie rozgonimy tego towarzystwa. Także pisz co chcesz i ile chcesz i zycze powodzenia albo sam napraw tapete i bedzie spokój. Zdegustowany Zdegustowany Zdegustowany Zdegustowany
szufla_fr 
   

Forumowicz


Wiek: 34
Dołączył: Pon Paź 25, 2010 11:09
Posty: 119
Skąd: Gdańsk - Klimaty

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 9:36    Temat postu: Re: Zmiana administratora

Mam parę spraw do poruszenia...

1. Czy orientujecie się może jakie poporawki gwarancyjne wykonywała ekipa Inwestingu w budynku C ?

2. Czy ja jestem w błędzie, czy może nie było to ustalone, że spotkania wspólnoty powinny odbywać się częściej niż raz 6-8 miesięcy?! Wydawało mi się ,że mają odbywać się cześciej, a od p. Beaty dowiedziałem się ,że dopiero będą w I kwartale. Ktoś wie czy to było ustalane ?

3. Już parę miesięcy temu zgłaszałem problem z ciepłą wodą. Kiedy leje się ją do wanny, przez wiele litrów na początku leci wrzątek, przy połowie pojemności wanny woda wrząca zamienia się letnią. Po zakręceniu kurka, dopiero po np 10minutach znów leci gorąca. Zgłaszałem to już X razy, niby się poprawiło. Teraz na dnich sprawa znów wróciła. Znów to zgłosiłem.
Czy zauważyliście podobnie u siebie? Nie wiem czy to jest naprawiane czy może jakiś mechanizm sprawia ,że to raz występuje a raz nie i mam akurat pecha.

Pozdrawiam
daga26 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Paź 01, 2011 8:44
Posty: 18
Skąd: Gdańsk-Morena

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 10:52    Temat postu: Re: Zmiana administratora

Mieszkam na 3 piętrze i codziennie od ok. tygodnia stoi drabina przy wyjściu na dach, a na dachu pracują panowie robotnicy. Jak zapytałam co robią, to powiedzieli, że ocieplają kominy. Być może to jest ta naprawa gwarancyjna, po tym, jak w zeszłą zimę kominy były bardzo zimne, wręcz lodowate.


Co do zebrań właścicieli, w ustawie o własności lokali rozróżnia się dwa rodzaje zebrań - obowiązkowe (o których mowa w art. 30 ust. 1 pkt 3, ust. 1a oraz 2 u.w.l.), odbywane raz do roku w terminie do końca marca oraz nieobowiązkowe (o których mowa w art. 31 u.w.l.), zwoływane w razie potrzeby w dowolnych terminach.

Zgodnie z art. 30 ust 1 pkt 3 ustawy o własności lokali zarząd lub zarządca, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1, jest obowiązany zwoływać zebranie ogółu właścicieli co najmniej raz w roku, nie później niż w pierwszym kwartale każdego roku.

Zebrania właścicieli (art. 31 ustawy o własności lokali):
a) mogą być także, w razie potrzeby, zwoływane przez zarząd lub zarządcę, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1,
b) zwoływane są na wniosek właścicieli lokali dysponujących co najmniej 1/10 udziałów w nieruchomości wspólnej przez zarząd lub zarządcę, któremu zarząd nieruchomością wspólną powierzono w sposób określony w art. 18 ust. 1.

W praktyce może też wystąpić sytuacja, że zarząd lub zarządca, mimo wniosku wymaganej liczby właścicieli, zebrania właścicieli lokali nie zwołał. Nie ma jednak przepisu, który w tej sytuacji umożliwiałby właścicielom lokali zwołanie zebrania bez pośrednictwa zarządu. Zatem, właściciele będą mogli wnioskować o podjęcie uchwał dopiero na zebraniu dorocznym (bo nie mogą też zbierać głosów za uchwałą w trybie indywidualnego zbierania głosów), a w razie gdyby zarząd lub zarządca takiego dorocznego zebrania nie zwołali, będą mogli sami je zwołać na podstawie art. 30 ust. 1a ustawy o własności lokali
korozja 
   

Bywalec


Wiek: 32
Dołączył: Wto Cze 28, 2011 12:29
Posty: 48
Skąd: gdańsk-morena

PostWysłany: Śro Paź 17, 2012 12:50    Temat postu: Re: Zmiana administratora

szufla_fr napisał:
2. Czy ja jestem w błędzie, czy może nie było to ustalone, że spotkania wspólnoty powinny odbywać się częściej niż raz 6-8 miesięcy?! Wydawało mi się ,że mają odbywać się cześciej, a od p. Beaty dowiedziałem się ,że dopiero będą w I kwartale. Ktoś wie czy to było ustalane ?


pamiętam, że Pani Beata mówiła że zebrania będą raz w roku co do zasady.

tak jak pisze daga26, mamy prawo złożyć wniosek o dodatkowe zebranie, ale bez konkretnego, znaczącego powodu nie ma to chyba sensu (wydaje mi sie że mało kto by przyszedł i skończyłoby się na razmowach o niczym).
tricki 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pią Gru 04, 2009 18:35
Posty: 406
Skąd: daleka

PostWysłany: Pon Cze 24, 2013 21:46    Temat postu: Re: Zmiana administratora

Sąsiedzi! Czy jesteśmy zadowoleni z naszego zarządcy i administratora? Szereg wydarzeń z ostatnich miesięcy pokazuje, że jest tylko coraz gorzej. Zmiany administratora o których nie jesteśmy informowani, brak zatwierdzonych uchwał i informacji na ten temat, brak kontaktu z kolejnym nowym administratorem, brak interwencji w naszych sprawach u developera..., próby narzucenia ochrony i firm porządkowych kasujących grube pieniądze np za pielęgnacje oczka....

Proponuję rozpocząć merytoryczną dyskusję co dalej z naszym administratorem?

Opcja nr 1: Szukać nowego?
Opcja nr 2: Wstrząsnąć obecnym i być może się obudzi?!
Opcja nr 3: A może jest dobrze i nie warto nic zmieniać?


Osobiście jestem za opcją nr 2 a jeżeli ta nie poskutkuje opcją nr 1.
lumello 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 26, 2010 9:25
Posty: 193
Skąd: z daleka

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 6:59    Temat postu: Re: Zmiana administratora

Ja również uważam, że trzeba się spotkać z administratorem, jeśli nie jako cała wspólnota to poprzez nasze zarządy i wyjaśnić kilka kwestii poruszanych chociażby na tym forum (ochrona, pielęgnacja zieleni, informowanie o zmianach, brak odpowiedzi na maile, rozsyłanie ankiet do % mieszkańców, itp).
Kolejna kwestia to wywóz śmieci - za niecały tydzień zmienia się system a my dalej nie mamy ani nowych pojemników, ani przede wszystkim informacji o stawkach, ani o tym gdzie je wpłacać.
Czy nasz administrator rzeczywiście czymś administruje czy jest tylko "pobieraczem" czynszu?
DorkaO 
   

Forumowicz


Dołączył: Czw Sty 13, 2011 10:33
Posty: 125
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 14:18    Temat postu: Re: Zmiana administratora

Witam Sąsiadów,
opcja 3 - odpada, bo nie jest dobrze. Opcja 2 - cóż to za wstrząs by musiał byc żeby wzruszył naszego administratora, czy raczej inkasenta właśnie? Opcja 1, zmiana administratora - to jedyna opcja, która wchodzi w grę.
Ale trzeba zadziałać. Pisac na forum to sobie możemy, sytuacja od tego nie ulegnie zmianie.
Lub przynajmniej zacznijmy od rady osiedla, będzie to przynajmniej jakaś kontrola umów i zobowiązań które zaciąga nasz administrator.
tricki 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pią Gru 04, 2009 18:35
Posty: 406
Skąd: daleka

PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 15:59    Temat postu: Re: Zmiana administratora

W skrzynce pojawiły się ankiety na temat ochrony osiedla. Oczywiście z błędnym adresem mail do korespondencji! Evil or Very Mad

Prawidłowy adres to : prekop@osiedlezielone.com.pl; w dokumencie zabrakło końcówki pl

Celowe czy kolejny raz roztargnienie? Kwasny
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2018   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama