portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Bezpieczeństwo na osiedlu » Forum » Kradzież lampek a ubezpieczenie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kradzież lampek a ubezpieczenie

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
lumello 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 26, 2010 9:25
Posty: 199
Skąd: z daleka

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 14:35    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

To było w nocy. Jeśli byłeś wczoraj tzn. że mieszkasz na 2. piętrze - tam byłą impreza w sobotnią noc i pewnie dlatego nic nie zniknęło z tego piętra (złodzieje pewnie bali się, że ktoś wyjdzie). Ja wracałem do domu po 23 i wtedy jeszcze kinkiety były, w nocy niestety nic nie słyszałem;/
MichalK 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lut 08, 2010 13:20
Posty: 68
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 14:55    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

Tak, mieszkamy na drugim piętrze i tam na 100% były kinkiety w niedziele. Skoro to było w nocy z soboty na niedziele to znaczy, że albo mieli kod, klucz do drzwi na dole, albo ktoś ich wpuścił bezmyślnie...
tricki 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pią Gru 04, 2009 18:35
Posty: 462
Skąd: daleka

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 18:53    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

popieram pomysł ciocialusia dotyczący instalacji kamer na wejsciu do hali i klatki schodowej. Tylko czekać aż będą nastepowały włamania do komórek lokatorskich. Byłem porażony ogromem strat i bezczelnością złodzieja/i

Evil or Very Mad
MichalK 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lut 08, 2010 13:20
Posty: 68
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 20:57    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

Tak swoją drogą, to zauważcie, że kinkiety przy drzwiach wzięli bez montatur.. a bez montatur ich nie zamontują, ani nie sprzedadzą (chyba, że dorobią, ale to dużo zabawy). Istnieje ryzyko, że jeszcze wrócą po montatury.
Ciekawe czy policjanci dostrzegli ten szczegół ?
tklos1 
   

Początkujacy


Wiek: 45
Dołączył: Czw Sty 21, 2010 22:25
Posty: 9
Skąd: GDANSK

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 21:44    Temat postu: CENA

ja się zastanawiam skąd administrator wziął kwote 7000 tys.!!!w klatce środkowej zginęły tylko 3 żarówki led? zł..Jestem za montażem kamer wcześniej czy później i tak nas to czeka
MichalK 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lut 08, 2010 13:20
Posty: 68
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 22:20    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

Mogę potwierdzić, że ta część kinkietów tyle kosztowała.

Skoro drzwi wejściowe do budynku są wiecznie otwarte to kamery nic nie dadzą.
khav_klimaty 
   

Stały bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Czw Gru 09, 2010 11:52
Posty: 68
Skąd: Klimaty

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 8:06    Temat postu: Witam

Moim zdaniem kamery teraz nie bardzo przyniosą skutek. Kamery będą potrzebne jak będziemy mieli ogrodzenie + stróża, który będzie miał do nich wgląd.

Czy zauważyliście, że "robota" jest wykonana przez fachowców? Nie ma śladu wyrywania, resztek tynku na podłodze, ani jednej śruby chyba nie widziałem pozostawionej! Ogólnie coś za czysto to wygląda. Wątpię, aby to była robota przypadkowych gówniarzy.

Wniosek taki, że to ktoś kto wiedział po co przychodzi i miał do tego przygotowane "narzędzia" + musiał mieć dostęp do drzwi.
Wydaje mi się, że przede wszystkim powinniśmy wymienić zamek w drzwiach oraz "zresetować" kody do domofonu.
I nie udostępniać ich (kluczy + kodów) byle komu bo narażamy nas wszystkich.

ps. na dziś mam wezwanie na komisariat. Czy do kogoś też dzwonili i wzywali?
Sam nie zgłaszałem sprawy na policję. Pozostawiłem jedynie wiadomości u administratora.
klechulec 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Gru 16, 2009 9:48
Posty: 115
Skąd: Gdańsk - Klimaty

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 9:09    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

Wczoraj policjanci chodzili po budynku i robili "dochodzenie". Widocznie Cie nie zastali dlatego chcą się spotkać.
Apropos bramy i stróża ja mimo wszystko jestem przeciwny, nie chcę tu mieć więzienia (patrz osiedle obok PB EKO), ale monitoring jak najbardziej + szlaban na pilota żeby obce samochody nie wjeżdżały. Stróż niczego nie zmienia w kwestii bezpieczeństwa, poczytajcie sobie o odpowiedzialności stróża za ewentualne kradzieże - jest żadna.
MichalK 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lut 08, 2010 13:20
Posty: 68
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 10:00    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

klechulec napisał:
Wczoraj policjanci chodzili po budynku i robili "dochodzenie". Widocznie Cie nie zastali dlatego chcą się spotkać.
Apropos bramy i stróża ja mimo wszystko jestem przeciwny, nie chcę tu mieć więzienia (patrz osiedle obok PB EKO), ale monitoring jak najbardziej + szlaban na pilota żeby obce samochody nie wjeżdżały. Stróż niczego nie zmienia w kwestii bezpieczeństwa, poczytajcie sobie o odpowiedzialności stróża za ewentualne kradzieże - jest żadna.


Ogrodzenie i brama wjazdowa na pilota były w projekcie tego osiedla. Nasze osiedle ma być osiedlem zamkniętym do końca 2012r., i taki też jest zapis w umowie. My np. takie osiedle wybraliśmy świadomie.

Natomiast stróż to ewentualna wola mieszkańców naszego osiedla.
khav_klimaty 
   

Stały bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Czw Gru 09, 2010 11:52
Posty: 68
Skąd: Klimaty

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 10:20    Temat postu: Stróżówka

Oczywiście, że nasza wola.

Sugestia jest stąd, że w projekcie oprócz ogrodzenia i bramy, mamy też stróżówkę.
tklos1 
   

Początkujacy


Wiek: 45
Dołączył: Czw Sty 21, 2010 22:25
Posty: 9
Skąd: GDANSK

PostWysłany: Wto Mar 22, 2011 22:04    Temat postu: stróż

Drodzy sąsiedzi ja tam jestem za stróżem(cieć) zawsze to w małym ale zawsze stopniu podniesie bezpieczeństwo noi poto postawią nam stróżówke
lumello 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 26, 2010 9:25
Posty: 199
Skąd: z daleka

PostWysłany: Śro Mar 23, 2011 9:02    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

Nawet 5 stróży nic nie da jeśli dalej będziemy zostawiać drzwi otwarte albo wpuszczać kogo popadnie - wczoraj ok. 17 drzwi wejściowe znów były podparte stópką i otwarte - poczekałem chwilę i nikt nie przychodził, więc je zamknąłem.
Druga sprawa - wieczorem zapukał do mnie pan z UPC z ulotkami - no i znów ktoś go musiał wpuścić bo chyba nie ma własnego klucza?! Nie możemy wpuszczać do klatki każdego kto do nas zadzwoni!
ciocialusia 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Mar 17, 2009 19:22
Posty: 50
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Mar 23, 2011 11:36    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

Potwierdzam, że do bloku wchodzi kto chce i to sami ich wpuszczamy.
Wczoraj pan od rolet czekał na mnie tuż pod moimi drzwiami. Na pytanie, jak wszedł, odparł, że pan "malarz" z parteru go wpuścił i zostawił oparte stópką drzwi!
Może czas uczulić naszych panów fachowców o zamykanie drzwi i nie wpuszczaniu nikogo do bloku. Mieszkaniec bloku ma klucz lub wejdzie na kod.
Rybosz 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Mar 22, 2010 18:39
Posty: 22
Skąd: Gdańsk - Siedlce

PostWysłany: Śro Mar 23, 2011 12:05    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

Nie ma wyjścia musimy zmienić i kody i klucze w drzwiach wejściowych - niestety zbyt wiele osób ma do nich dostęp... Zdaje się, że ekipy dostały klucze, co rozumiem jeśli chodzi o swoje drzwi do mieszkania -każdy odpowiada za siebie ale nie do budynku... Przecież kopię robi się w 5 minut.

Kwestia kodów - zdaje się, że nasz dla "ekipy sprzątającej" jest taki sam jak w bud A ...

Niestety druga kwestia: nasz budynek i pewnie kilka innych jest bacznie obserwowany przez złodziei. Klika razy sami zauważyliśmy wolno jadący samochód, późnym wieczorem - ale kto mógł pomyśleć. Pan ochroniarz na ten temat miałby zdaje się dużo do powiedzenia - zresztą ochroniarz jakiś czas temu został pobity...

Nie wiem jak Wy ale ja się poważnie obawiam o nasze garaże i mieszkania.

Może spotkamy się jakoś wszyscy - choćby w garażu Wink Na naszego administratora nie można liczyć.
MichalK 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lut 08, 2010 13:20
Posty: 68
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Mar 23, 2011 12:43    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

lumello napisał:
Nawet 5 stróży nic nie da jeśli dalej będziemy zostawiać drzwi otwarte albo wpuszczać kogo popadnie - wczoraj ok. 17 drzwi wejściowe znów były podparte stópką i otwarte - poczekałem chwilę i nikt nie przychodził, więc je zamknąłem.
Druga sprawa - wieczorem zapukał do mnie pan z UPC z ulotkami - no i znów ktoś go musiał wpuścić bo chyba nie ma własnego klucza?! Nie możemy wpuszczać do klatki każdego kto do nas zadzwoni!


Ale przecież lepiej zamontować 50 kamer i zatrudnić dwie firmy ochroniarskie i płacić za czynsz 700zł. miesięcznie..

To jest oczywiście ironia z mojej strony, ale wystarczy się tylko zastanowić zanim kogoś wpuścimy na klatkę, zapytać do kogo; zamknąć drzwi na klatkę za każdym razem; poczekać aż zamknie się brama garażowa zanim odjedziemy..

To jest takie proste.. a nawet najlepsza kamera i firma ochroniarska tego nie zastąpi.

Co do ulotek - jak ktoś niepowołany ma się kręcić po klatce to niech lepiej zostawi je w skrzynce.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama