portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Bezpieczeństwo na osiedlu » Forum » Kradzież lampek a ubezpieczenie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kradzież lampek a ubezpieczenie

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
lumello 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 26, 2010 9:25
Posty: 199
Skąd: z daleka

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 9:17    Temat postu: Kradzież lampek a ubezpieczenie

Jak zapewne wszyscy wiedzą w budynku D doszło do kradzieży kinkietów na klatkach. Koszt skradzionych rzeczy wynosi ponoć 7000 zł. Stąd pytanie - dlaczego administrator nie ubezpieczył naszego budynku od kradzieży, podczas gdy raczej oczywiste jest, że takie rzeczy zdarzają się w nowo wybudowanych i niezamieszkałych budynkach?
klechulec 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Gru 16, 2009 9:48
Posty: 115
Skąd: Gdańsk - Klimaty

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 10:05    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

Cześć
A pozycja w fakturach : ubezpieczenie budynku w kwocie 10gr/m2 to nie jest właśnie od kradzieży między innymi ?
luna66 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sty 18, 2010 14:23
Posty: 52
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 10:08    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

Mam pytanie: czy ktoś zawiadomił o tym fakcie policję?
lumello 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 26, 2010 9:25
Posty: 199
Skąd: z daleka

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 10:26    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

Policja została zawiadomiona przez sąsiada. Dodatkowo dziś wybierał się do nich administrator.
No właśnie niestety pozycja ubezpieczenie w fakturach tego nie obejmuje (wg administratora), co mnie bardzo bulwersuje bo niby "bardzo doświadczony administrator" powinien ubezpieczyć nowy, niezamieszkały budynek na taką okoliczność. Np. budynki na Królewskim Wzgórzu są ubezpieczone choćby od dewastacji.
ciocialusia 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Mar 17, 2009 19:22
Posty: 50
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 10:26    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

Wiem, że fakt ten został zgłoszony na policję, która dziś miała się tym zająć.
Mnie zastanawia inna sprawa.
A mianowicie, jak złodzieje dostali się do bloku, oraz czy nie lepiej jest zastanowić się nad montażem kamer przy windzie i bramie garażowej?
klechulec 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Gru 16, 2009 9:48
Posty: 115
Skąd: Gdańsk - Klimaty

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 10:35    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

To od czego nasz budynek jest ubezpieczony? Od ognia, zalania i kolizji z nisko latającym samolotem ?
luna66 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Sty 18, 2010 14:23
Posty: 52
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 10:40    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

Przypuszczam, że jest ubezpieczony od ognia i innych zdarzeń losowych. Myślę, że najprostszym i najtańszym zabezpieczeniem będzie zmiana kodów dostępu w domofonie. Przecież złodzieje musieli je znać by dostać się na klatkę.
lumello 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 26, 2010 9:25
Posty: 199
Skąd: z daleka

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 11:54    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

Albo mieli dorobione klucze - bo nie tylko na kody otwiera się drzwi wejściowe. Druga sprawa, że musieli dobrze wiedzieć po co przychodzą, a więc znali budynek - czyli albo ekipa remontowa (ewentualnie 'znajomi' ekipy) albo byli budowlańcy?
Inną opcją na wejście jest wbiegnięcie przez bramę garażową po wyjeździe samochodu - zamyka się ona dosyć powoli więc radzę sąsiadom odjeżdżać wolniej z garażu i oglądać się za siebieSmile

Co do pytania klechulca - trzeba je zadać administratorowi. Ja byłem pewien, że budynek jest ubezpieczony od kradzieży a okazało się, że jedynie od ognia i OC.
magiska 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 16, 2010 17:12
Posty: 150
Skąd: GDA

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 12:12    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

Hej, to wszystkie kinkiety wynieśli, z całego budynku? Evil or Very Mad Napiszcie jak sprawa zostanie załatwiona i co z tym ubezpieczeniem... bo może trzeba będzie wykupić dodatkowe ...ech Zalamany
Myślę, że najbardziej realne jest wejście przez halę garażową, albo wytrychem... cóż żyjemy w kraju, gdzie radość i dobrobyt innych bardzo boli. Ale nie oskarżałabym ekip remontowych czy budowlańców... choć element tam różny bywa...
klechulec 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Gru 16, 2009 9:48
Posty: 115
Skąd: Gdańsk - Klimaty

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 12:30    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

A ja jestem prawie pewien, że to jedna z ekip wykończeniowych.
Wejście przez halę myślę, że w tym konkretnym przypadku odpada bo raczej w środku nocy samochody nie wjeżdzają/wyjeżdzają z hali, a kilka godzin w budynku by raczej nie chciało im się siedzieć, wejście przez domofon być może, wtedy to też przemawia za ekipą bo tylko oni mogą znać kody oprócz nas.
Wyjeżdżając hali, szczególnie wieczorem trzeba chwilę poczekać i sprawdzać czy ktoś nie wchodzi nam za plecami i dopiero odjeżdzać.

Ps Swoją drogą to zajebistego mamy zarządce-administratora, który na telefon w niedzielę rano odpowiada, że zajmie się tym w poniedziałek, a policja uzależniała interwencję od działań administratora czyli też w poniedziałek. Myślałem że w sytuacjach szczególnych reaguje odrazu, widocznie to nic takiego Zawstydzony


Ostatnio zmieniony przez klechulec dnia Mon Mar 21, 2011 12:33, liczba edycji: 1
lumello 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 26, 2010 9:25
Posty: 199
Skąd: z daleka

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 12:31    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

Ja nie oskarżam - podaję tylko możliwe scenariusze. W każdym razie ktoś musiał wiedzieć co można wynieść bo złodzieje raczej na pewno nie przychodzą bez rozeznania.
Wyniesiono większość kinkietów ściennych i ~połowę tych przy drzwiach.

magiska napisał:
Napiszcie jak sprawa zostanie załatwiona

Pokryjemy pewnie koszty z własnych kieszenie cyzli ca. 230-250zł na mieszkanie.
ciocialusia 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Mar 17, 2009 19:22
Posty: 50
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 12:51    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

Jeśli to któraś z ekip, to może jest możliwość sprawdzenia tego? Kto z mieszkańców podawał kod do domofonu swojej ekipie? Choć z drugiej strony, być może klucz do klatki mógł być równie dobrze dorobionySad

Ja ponawiam moją sugestię nt. zamontowania kamer w bloku.
Tam, gdzie do niedawna mieszkałam w ten sposób złapano chłopaka, który uwielbiał podpalać windy w blokach...ot, takie hobby Kwasny
magiska 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 16, 2010 17:12
Posty: 150
Skąd: GDA

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 12:59    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

klechulec napisał:
Swoją drogą to zajebistego mamy zarządce-administratora, który na telefon w niedzielę rano odpowiada, że zajmie się tym w poniedziałek,
tę kwestię można też poruszyć na zebraniu, w końcu zgłoszenie na policję nie zajęłoby mu całego dnia a i tak cały tydzień siedzi i pierdzi ( za przeproszeniem) w stołek, bo co innego robi administrator. Niech przynajmniej wywalczy w firmie ubezpieczeniowej jakieś dobre warunki ubezpieczenia od kradzieży, zniszczenia przez osoby trzecie, bo znając życie to może nie być tylko incydent.. w końcu różni ludzie będą się przez nasze budynki przewijać Evil or Very Mad
lumello napisał:
W każdym razie ktoś musiał wiedzieć co można wynieść bo złodzieje raczej na pewno nie przychodzą bez rozeznania.
no pewnie... może te kinkiety powinny być jakoś oznakowane np osiedle klimaty... takie trudniej by było popchnąć gdzieś dalej...
magiska 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Paź 16, 2010 17:12
Posty: 150
Skąd: GDA

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 13:01    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

ciocialusia napisał:
Ja ponawiam moją sugestię nt. zamontowania kamer w bloku.
albo chociaż naklejek "obiekt monitorowany" Very Happy
MichalK 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lut 08, 2010 13:20
Posty: 68
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Mar 21, 2011 14:22    Temat postu: Re: Kradzież lampek a ubezpieczenie

klechulec napisał:
A ja jestem prawie pewien, że to jedna z ekip wykończeniowych.
Wejście przez halę myślę, że w tym konkretnym przypadku odpada bo raczej w środku nocy samochody nie wjeżdzają/wyjeżdzają z hali, a kilka godzin w budynku by raczej nie chciało im się siedzieć, wejście przez domofon być może, wtedy to też przemawia za ekipą bo tylko oni mogą znać kody oprócz nas.
Wyjeżdżając hali, szczególnie wieczorem trzeba chwilę poczekać i sprawdzać czy ktoś nie wchodzi nam za plecami i dopiero odjeżdzać.

Ps Swoją drogą to zajebistego mamy zarządce-administratora, który na telefon w niedzielę rano odpowiada, że zajmie się tym w poniedziałek, a policja uzależniała interwencję od działań administratora czyli też w poniedziałek. Myślałem że w sytuacjach szczególnych reaguje odrazu, widocznie to nic takiego Zawstydzony


Zgadza się brama garażowa zamyka się powoli.. dlatego ja zawsze czekam aż się zamknie, dopiero odjeżdżam. Jednak wiele sąsiadów z naszego bloku, jak widziałem, nie zwraca na to uwagi.

Mało tego.. Wiele razy było tak, że schodziłem na dół, a drzwi wejściowe na klatkę były otwarte (podparte na nóżkę).. także nie widzę problemu, żeby ktoś nie mógł wejść. Sami go zapraszamy.

Pytanie jest jedno i zasadnicze, żeby odkręcić tyle kinkietów potrzeba jednak trochę czasu, czy na prawdę nikt nie zauważył, że po klatce kręci się ktoś nieznajomy ????? że nie dziwi go, że ktoś odkręca kinkiety ?????
To mnie zastanawia.

Wczoraj byłem w mieszkaniu ok 15 i kinkiety jeszcze były, przynajmniej na naszym piętrze..
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama