portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Bezpieczeństwo na osiedlu » Forum » Ochrona/dozór na osiedlu
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Ochrona/dozór na osiedlu

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
lumello 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Lut 26, 2010 9:25
Posty: 199
Skąd: z daleka

PostWysłany: Sob Sie 03, 2013 22:47    Temat postu: Re: Ochrona/dozór na osiedlu

Droga sasiako korozjo - a czy ubezpieczylas sie od kradziezy? Jesli nie, to po co w ogole te ataki na przeciwnikow ochrony, skoro nie stosuje sie podstawowego zabezpieczenia swojego majatku?
Druga sprawa - nic nie stoi na przeszkodzie, aby blok C jako wspolnota wynajal sobie i oplacil ochrone swojego budynku. Natomiast nie ma praktycznie szans na wynajecie ochrony przez cale osiedle - dzieku Bogu tutaj demokracja nie dziala i konieczna jest jednomyslna zgoda wszystkich mieszkancow. Zarzadcy i wspolnoty nie maja wrecz prawa w tym uczestniczyc.
Nie rozumiem tych ciaglych atakow na osoby, ktore byly przeciw. Kazdy ma prawo do wlasnego zdania, a jesli ktos chce koniecznie miec ochrone to moze zebrac sobie grupe osob i ochrone wynajac (ale nie ma prawnej mozliwosci zmuszenia do tego wszystkich).
"Zyczenia" rozumiem pisane na goraco i w naplywie emocji, wiec mozna wybaczyc.
Kruszon 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lut 22, 2012 20:40
Posty: 21
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Sob Sie 03, 2013 23:59    Temat postu: Re: Ochrona/dozór na osiedlu

No tak 71 letni rencista w kapciach i z telefonem komórkowym napewno by tej kradzieży zapobiegł... oczywiście nie ruszając sie ze swojej budki .... Ktoś tu wierzy w bajki !!!!!!!!!!!!
korozja 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Wto Cze 28, 2011 12:29
Posty: 48
Skąd: gdańsk-morena

PostWysłany: Nie Sie 04, 2013 11:55    Temat postu: Re: Ochrona/dozór na osiedlu

szufla_fr napisał:
Cytat:
Miłym sąsiadom, którzy głosowali przeciwko ochronie, uprzejmie dziękuję Kwasny Dnia 1 sierpnia skradziono z naszej piwnicy rower. Włamano się również do kilku innych piwnic i innym mieszkańcom również zginęły rowery.


Ogromnie współczuję, wiem jakie to jest uczucie być okradzionymSad Sam tego nie raz doświadczyłem.

Cytat:
Szczerze mówiąc nie szczególnie mnie obchodzi, czy zrobili to zwykli złodzieje, czy kradzież była "na zlecenie" firmy ochroniarskiej.


Sądzę, że jednak jest to bardzo ważne. Co prawda mamy 0,1% szans aby dowieść kto za tym stoi, jednak jeżeli to miała by być firma ochroniarska, to od razu widać co to ma być za jakość ochrony, kiedy coś komuś nie odpowiada, to prowokuje się kradzieże aby metodą szantażu wymusić ochronę.

Więc idąc tokiem myślenia ,że domniema się odpowiedzialność jakieś firmy ochroniarskiej, to rozumiem po powyższej wypowiedzi, że lepiej się dać zastraszyć i płacić "haracz" za odczepienie się od nas? Chyba nie tędy droga.

Również nie było by realne aby 1 sierpnia ochrona zaczęła nagle działać, ledwo co zakończyło się głosowanie, a co dopiero mówić o decyzji, zebraniu wiążących podpisów itd. Kolejny argument który ma tylko zaognić nasz dialog w tym temacie. Więc w gruncie rzeczy nawet jakbyśmy byli za, to te kradzieże mogły by by mieć miejsce...tylko co , wtedy nie było by "marudzenia" bo i tak za jakiś czas mielibyśmy dziadka w stróżówce?

Cytat:
Mam szczerą nadzieję, że następne okradzione piwnice będą należały do mieszkańców, którzy są przeciwni ochronie.


A tutaj to mi ręce opadły zupełnie Shocked . Chyba już nawet nie ma co tego komentować bo to już jest poniżej jakiejkolwiek krytyki aby na złość komuś życzyć nieszczęścia, tylko dlatego ,że samemu się jakiegoś doświadczyło.


I znów Pan wycina kawałki wypowiedzi i odnosi się do pojedynczych zdań. Czy nie potrafi Pan przeczytać i zrozumieć sensu całej wypowiedzi?
Właśnie taką reakcję i tok rozumowania jaki Pan przedstawił przewidziałam. Pana to nie szczególnie obchodzi, Pan nic nie stracił i nie da się zastraszyć. Dlatego napisałam, że mnie nie obchodzi czy stoi za tym firma ochroniarska (a moim zdaniem właśnie tak było). Wartość roweru pozwoliłaby na opłacanie przeze mnie składki za ochronę przez kilka kolejnych lat. Jestem rozgoryczona faktem, że to właśnie mnie okradziono w celu "przekonania" nas do ochrony.
Świat jest brutalny i moim zdaniem kradzieże się nie skończą od tak, zwłaszcza jeśli faktycznie są na zlecenie. Ja "z pocałowaniem ręki" zapłaciłabym "haracz", ponieważ nie widzę żadnego alternatywnego, skutecznego rozwiązania tego problemu. Słowa "nie dajmy się zastraszyć" są dla mnie całkowicie bezsensowne. Nie damy i co będzie dalej? Kolejne wyłamane zamki, kolejne kradzieże, nic nie będzie można w tych piwnicach trzymać, a rowery będą stały w mieszkaniach.

lumello napisał:
Droga sasiako korozjo - a czy ubezpieczylas sie od kradziezy? Jesli nie, to po co w ogole te ataki na przeciwnikow ochrony, skoro nie stosuje sie podstawowego zabezpieczenia swojego majatku?
Druga sprawa - nic nie stoi na przeszkodzie, aby blok C jako wspolnota wynajal sobie i oplacil ochrone swojego budynku. Natomiast nie ma praktycznie szans na wynajecie ochrony przez cale osiedle - dzieku Bogu tutaj demokracja nie dziala i konieczna jest jednomyslna zgoda wszystkich mieszkancow. Zarzadcy i wspolnoty nie maja wrecz prawa w tym uczestniczyc.
Nie rozumiem tych ciaglych atakow na osoby, ktore byly przeciw. Kazdy ma prawo do wlasnego zdania, a jesli ktos chce koniecznie miec ochrone to moze zebrac sobie grupe osob i ochrone wynajac (ale nie ma prawnej mozliwosci zmuszenia do tego wszystkich).
"Zyczenia" rozumiem pisane na goraco i w naplywie emocji, wiec mozna wybaczyc.

Nie wydaje mi się żeby ubezpieczyciel pokrył kradzież z piwnicy "zabezpieczonej" takim zamkiem, jaki mamy w drzwiach do piwnic. Nie wiem czy w ogóle da się ubezpieczyć tak słabo zabezpieczone piwnice, a jeśli nawet tak, to czy cena nie byłaby kosmiczna?
Mi jest ciężko pojąć, że ktoś inny nie potrafi zrozumieć punktu widzenia osoby okradzionej. To chyba leży w ludzkiej naturze, że nie obchodzi nas coś, póki sami tego nie doświadczymy.
Sugestie żeby połowa mieszkańców płaciła za ochronę uważam za bzdurne. Byłoby to dwa razy droższe dla tej połowy, a korzystaliby wszyscy. Za taką cenę, to faktycznie już lepiej sobie antywłamaniowe drzwi do piwnic powstawiać, a w oknach kraty do kompletu. Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej, ale jeśli większość byłaby za i zostałaby podjęta w tej sprawie uchwała przez każdą ze wspólnot, to chyba jednak wola większości byłaby narzucona wszystkim. Jeśli nie, to w takim razie każda uchwała musiałaby zostać zaakceptowana przez wszystkich, co w praktyce oznaczałoby że żadna decyzja nie może zostać podjęta.
korozja 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Wto Cze 28, 2011 12:29
Posty: 48
Skąd: gdańsk-morena

PostWysłany: Nie Sie 04, 2013 11:58    Temat postu: Re: Ochrona/dozór na osiedlu

Kruszon napisał:
No tak 71 letni rencista w kapciach i z telefonem komórkowym napewno by tej kradzieży zapobiegł... oczywiście nie ruszając sie ze swojej budki .... Ktoś tu wierzy w bajki !!!!!!!!!!!!


Moim zdaniem kradzieże są na zlecenie i gdyby była ochrona, to nasza piwnica nie zostałaby okradziona. I nie jest to bajka, tylko polska rzeczywistość.
Kruszon 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lut 22, 2012 20:40
Posty: 21
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Nie Sie 04, 2013 18:11    Temat postu: Re: Ochrona/dozór na osiedlu

A kto by to zlecał ??? przyszła firma ochroniarska --- więc mamy doczynienia z haraczem a za to nie mam zamiaru płacić !!!!! A co do ubezpieczenia to zapraszam do PZU tam bez problemu ubezpieczy Pani mieszkanie i piwnice i to za mniejsze pieniądze niż 40 zł miesięcznie ( tyle ma niby wynosić opłata za ochronę , przepraszam emeryta w stróżówce )
Marcin_B 
   

Stały bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Pią Mar 23, 2012 15:50
Posty: 78
Skąd: Gdańsk Morena

PostWysłany: Czw Wrz 12, 2013 22:22    Temat postu: Re: Ochrona/dozór na osiedlu

Polecam poczytać o podobnym dylemacie na blog o nieruchomościach
Odpowiedz do tematu Strona 7 z 7 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama